sobota, 31 marca 2018

WYPALENIE W BLOGOWANIU, POWRÓT

Minął kolejny miesiąc,a moja obecność na blogu wciąż nikła. Z przerażeniem wchodzę na swoją stronę i widzę ostatni wpis z datą grudniową. Na stronie od jakiegoś czasu nie dzieje się nic. Z każdym mijającym tygodniem coraz ciężej jest wrócić i zacząć pisać cokolwiek. W głowie wieje pustką i człowiek usilnie próbuje sobie przypomnieć jak to było, gdy wpisy pojawiały się parę razy w miesiącu. Ciężko jest wrócić, ale nie można się poddać i nie próbować.
Przerażający jest fakt, że po otrzymaniu nagrody za najlepszy Blog Urodowy podczas Radomskiego Plebiscytu Blogowego spoczęłam na laurach. Przecież powinnam mięć teraz większą motywację do działania, przecież udowodniłam sobie, że to co robię ma jakiś sens więc co jest?
Nie wiem może poczułam chwilowe wypalenie, może wiele innych spraw zaprzątało moją głowę a może to zwykłe lenistwo. W okresie jesiennym, zimowym nie mam takiej motywacji do działania jak wiosną czy latem. W tym okresie czuję, że nie funkcjonuję jak należy.
No tak kobieto, wymyślaj dalej i głupio się tłumacz...
Nie wykorzystałam szansy, jaką dała mi nagroda. Gdzie licznik odsłon skoczył sporo do góry, ja za bardzo się rozleniwiłam zamiast to wykorzystać.


Co spowodowało, że dalej chcę blogować?
Postanowiłam dodać pierwszy post po tak długiej przerwie, dotyczący wypalenia i powrotu do blogowania, w celu nie usprawiedliwienia się, ale skoro mi udało się zmotywować do powrotu może ten wpis zmotywuje kogoś jeszcze, kogoś kto ma taki sam problem.
Powrót do blogowania po takiej przerwie nie jest wcale prosty, Nie raz siadałam przed komputerem, żeby coś napisać. Wyłączałam komputer szybciej niż włączałam. Nie raz nasuwało się pytanie: od czego zacząć, pisać jakby nigdy nic czy przepraszać, że olałam bloga. Pojawiało się pytanie czy ktoś tu jeszcze wejdzie skoro taki ze mnie bloger. Nie oszukujmy się, prowadzenie strony w internecie wymaga zaangażowania, częstych wpisów a ja właśnie pluję sobie w twarz, że nie wykorzystałam swojej szansy na rozwijanie go coraz bardziej, by strona była na coraz to wyższym poziomie,
Brakuję mi blogowania, dodawania postów, robienia zdjęć czy przeglądania innych blogów. Blogowanie swojego czasu sprawiało mi przyjemność i chciałabym, żeby teraz też tak było i żeby już wszystko wróciło do normy a wpisy pojawiały się regularnie. No dobra w miarę regularnie.
Dziś stanęłam przed ważnym pytaniem, dlaczego nie robię tego co swojego czasu sprawiało mi frajdę? Dlaczego nie rozwijam swojej pasji? Dlaczego stoję w miejscu zamiast przeć do przodu? Ktoś przecież kiedyś docenił mnie i moją pracę, przecież komuś to się podobało. No i przede wszystkim czułam się z tym dobrze.
Jeśli podczas blogowania czułaś się spełniona, czułaś, że to jest dla ciebie ważne, że lubisz to robić to najwyższy czas zacisnąć pięści i do tego wrócić. Nieważne, że twoja strona nie żyje już rok czy więcej. Razem damy radę. Zawsze jest strach, że nikt tego nie będzie czytał albo że ilość odwiedzających już nie będzie taka jak była. Prawda jest taka, że nigdy się nie dowiesz, aż nie spróbujesz. Wracam pozytywnie nastawiona, Tobie też tego życzę, jeśli  masz podobny problem.
Nie mam zamiaru przesadzać, by zbyt szybko się nie wypalić w działaniach. Nie obiecam więc, że wpisy będą pojawiać się codziennie. Założyłam sobie, że będę pisać dwa, trzy posty w tygodniu. Blogowanie ma mi sprawiać przyjemność, a nie być moim obowiązkiem.
Zaczęłam robić listę wpisów, jakie chciałabym, żeby się pojawiły na stronie. Jeśli masz jakieś sugestie to bardzo będzie mi miło jak się nimi ze mną podzielisz. Myślę, że zrobienie takiej listy bardzo ułatwi mi sprawę.

Z bardzo pozytywnym nastawieniem wracam do blogowania!
 Bardzo cieszę się, że tu jesteś, to wiele dla mnie znaczy! :* 
Zapraszam do zaglądania na bloga, gdzie ruszam z nowymi wpisami ! :)
4 komentarze:

 1. Witaj, ja prowadzę bloga od nie całego roku i tez się czasami zastanawiam na jak długo starczy mi zapału, żeby pisać. Mam nadzieję, że jednak będziesz pisała znowu - po mału po mału i się rozkręcisz :*
  Ale wiesz co najważniejsze, że nie usunęłaś bloga - bo takie przypadki znam ;)
  Wesołych świąt.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasem po prostu potrzeba chwili przerwy i oddechu nawet od blogowania. Życzę powodzenia i wytrwałości w blogowaniu, a także Wesołych Świąt.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasami tak się zdarza, ale ważne że wracasz. Bardzo się cieszę i życzę dużo weny i radości w blogowaniu. Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz ! ;*
Każdy komentarz działa na mnie bardzo motywująco.
Obserwujesz ? Koniecznie daj znać ! :)
Zostawiając komentarz na moim blogu, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w formie nicku czy imienia i nazwiska.

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia