piątek, 11 listopada 2016

ROK BLOGA. CO SIĘ ZMIENIŁO, CO LUDZIE POWIEDZĄ I CZY WARTO PISAĆ BLOGA?

Blog ma już rok, zleciało nie wiadomo kiedy. Dziś czas na podsumowanie.
Pamiętam jak dodawałam pierwszy post, w tym momencie strona zawiera około 95 wpisów. Zdecydowanie jest to za mała liczba, sama mam do siebie pretensje, że nie pisze częściej. Zrobienie dobrych zdjęć czy napisanie wpisu wymaga sporego nakładu czasu.
Jestem zadowolona z ilości czytelników - 138 osób to liczba dla mnie niewyobrażalna., nie spodziewałam się takiej ilości osób.


CO LUDZIE POWIEDZĄ?
Na początku wstydziłam się bloga, nie wyobrażałam sobie nawet jak to będzie, gdy ktoś znajomy go zobaczy. Bałam się reakcji ludzi obok mnie, z mojej miejscowości itp. Zamiast skupiać się na tym by go rozwijać, ja myślałam o tym co ludzie powiedzą. Moja podświadomość podpowiadała mi, że ktoś może mnie wyśmiać czy skrytykować.
Z upływem czasu wiem, że nie było warto! Przejmowanie się opinią osób, które nie mają dużego wpływu na nasze życie jest pozbawione sensu. 
Po roku blogowania przestałam o tym myśleć. Jeśli ktoś krytykuje to co robię, bądź myśli o tym źle to jego problem, nie mój. Zresztą z największą krytyką możemy się spotkać głównie od osób, które nie mają swojej pasji, a cały ich wolny czas jest wypełniony niekonstruktywnym wytykaniem błędów innym. Zawsze pojawi się osoba, która powie, że by robiła to lepiej. Bardzo się cieszę, załóż bloga i to udowodnij.
Ja lubię to robić i będę to robić dalej :)

PISZĘ LEPIEJ ACZKOLWIEK WCIĄŻ PISZĘ ŹLE
Nigdy nie byłam prymusem z polskiego, pisanie rozprawek budziło we mnie strach. Z perspektywy czasu  widzę, że moje początkowe notki były pod tym względem wręcz tragiczne, wciąż piszę źle, ale jest lepiej niż było. Problemy ze składnią czy jakieś małe błędy w dalszym ciągu się pojawiają. 
Mam nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej. Jak to mówią, praktyka czyni mistrza i nie od razu Rzym zbudowano. 

ROBIĘ LEPSZE ZDJĘCIA
Gdy patrzę na zdjęcie sprzed roku a na zdjęcie robione aktualnie widzę sporą różnicę. Robię lepsze zdjęcia, chociaż pracuję cały czas na tym samym sprzęcie. Jestem zadowolona z moich obecnych zdjęć mimo to mam nadzieję, że będę dalej rozwijać się w tym kierunku.

STAŁAM SIĘ BARDZIEJ ZORGANIZOWANA
Stałam się bardziej zorganizowana, chociaż nie jest jeszcze to ten stopień zorganizowania, który chciałabym osiągnąć. Gdy wiem, że mam do przygotowania wpisy potrafię tak zaplanować czas by zdążyć. Gdy mam wolny dzień i parę wpisów do ogarnięcia to nie leże przed telewizorem licząc, że samo się zrobi. A uwierzcie, początkowo różnie z tym bywało. 

POZNAŁAM NOWYCH LUDZI 
Poznałam nowych ludzi, dzięki Radomskiej Blogosferze. Pisałam już na blogu o tym świetnym wydarzeniu o tutaj. Nowe znajomości to kolejny powód przemawiający za pisaniem bloga. Tym bardziej, że jest szansa poznać osoby o tych samych zainteresowaniach.

CZY WARTO PISAĆ BLOGA ? 
Jeśli zastanawiasz się nad pisaniem bloga, naprawdę warto to robić. Jestem zadowolona, że się przełamałam i zaczęłam pisać oraz nie przestałam mimo moich początkowych wątpliwości.





23 komentarze:

 1. jest duża poprawa na blogu! gratuluje Ci i życzę coraz lepszych wpisów, które zainteresują czytelników i zdobędziesz nowych. Trzymam za Ciebie kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. gratuluję roczku :) też początkowo bałam się, co ludzie powiedzą - teraz już o tym nie myślę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z wszystkim. Też kiedyś zrobiłam takie podsumowanie i.. naprawdę warto blogować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Blogowanie wciąga i ciężko z tego zrezygnować :P Ja już nie pamiętam ile prowadzę bloga 7-8 lat ? Jest to świetne hobby, które uczy nas wiele :) P.s ja taką liczbę obserwatorów jak Ty miałam dopiero po 2 latach pisania :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję!U mnie niedługo stuknie 2 latka:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Blogowanie rozwija kreatywność ;) Choćby jeśli chodzi o robienie zdjęć :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne podsumowanie :) U mnie niebawem wybije 2 rocznica i zgadzam się przede wszystkim w kwestii zdjęć, organizacji i poznaniem nowych ludzi. Krytyką (jeśli jest) to też się nie przejmuję, mam podobne podejście jak Ty :)
  Z perspektywy czasu na pewno nie żałuję, że takiego bloga założyłam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna notatka!!Sama coś o tym wiem i staram się zawsze aby było lepiej:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja tez widzę dużą różnicę we własnych zdjęciach :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję pierwszego roku! :) Bardzo lubię czytać takie podsumowania :) Chyba sama się nawet o takie pokuszę :D Odnośnie Twojego pisania to nie zauważyłam żebyś jakieś błędy popełniała :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratulacje, u mnie też coś około roku, w grudniu będzie rok :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgadzam się :)U mnie już 4 lata :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Obawa przed opinią ludzi znanych nam chociażby z widzenia tylko nielicznych omija. Powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgadzam się, warto prowadzić bloga i dzielić się np pasją z innymi :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetna notka podsumowująca!:) Gratuluję:) Życzę kolejnych lat blogowania:D

  OdpowiedzUsuń
 16. Blogowanie to świetna zabawa, ale również spory obowiązek. Ja bloguję już ponad 5 lat i widzę ogromną zmianę zarówno w jakości zdjęć, jak i samych postów. I faktycznie jestem dużo bardziej zorganizowana :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja pisze juz piąty rok. Pewnie że warto.

  OdpowiedzUsuń
 18. Trzymam kciuki za następny rok :*
  http://ragazza99.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratuluje !
  Ja jestem debiutantką - mam nadzieje, że za rok również będę obchodzić taką rocznicę ;)
  Dzięki takim fajnym blogom jak Twój wiem, że warto dać z siebie więcej i pisać!

  OdpowiedzUsuń
 20. Podobno jak człowiek ma dużo zajęć, to jest się bardziej zorganizowanym - i to faktycznie prawda. W końcu trzeba to jakąś ogarnąć ;) Jeżeli chodzi o pokazywanie bloga znajomym - właśnie jestem na tym etapie. Ehh.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz ! ;*
Każdy komentarz działa na mnie bardzo motywująco.
Obserwujesz ? Koniecznie daj znać ! :)
Zostawiając komentarz na moim blogu, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w formie nicku czy imienia i nazwiska.

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia